МЕНЮ

Світлиця заснована в 2005 році на базі народознавчої кімнати зусиллями педагогічного колективу й учнів школи. Метою створення світлиці є:
- виховання громадянської, патріотизму, любові до рідного краю;
- формування в учнів почуття гордості за свій край.

Профіль Світлиці– етнографічний. Експозиція відображає особливості побуту та народної творчості нашого краю. Серед експонатів чільне місце посідають предмети селянського побуту, меблі, зразки одягу, посуд, знаряддя праці, рушники, килими, картини тощо.

У 2020 році світлицю було оновлено. У центрі експозиції інтер'єр селянської хати кінця ІХ – початку ХХ століття. Черкащина завжди славилася великою любов'ю до хати, адже вважали її не лише дахом над головою, а колискою свого роду, що зберігає давні й прекрасні традиції.

Як і в давні часи, на чільному місці в нашій Світлиці розміщено піч-годувальницю. Вона – центр житла, його душа. Де тепло – там і добро, і достаток, і злагода.

Поряд із піччю – рогачі, хлібна лопата, мисник із посудом, стіл, образи в старовинних рушниках, скриня. У світлиці представлена багата колекція давніх гончарних виробів та кераміки (горшки, глечики, макітри, ринки, гладущики, дзбанки тощо) -понад 30 екземплярів. Цим виробам із глини сто і більше років.

Особливе місце у Світлиці належить Червоному Куту або Покуті. Це священне місце в хаті. Всі найважливіші події в родині проходили саме тут: Заручини та благословення молодих, перша купіль новонароджених членів родини й прощання з покійним.

Велика робота, що проводиться у Світлиці, позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості, вихованості дітей. Пошукова робота допомагає краще знати історію рідного краю, вивчати минуле і теперішнє, вчитися працювати на благо України, рости гідними патріотами своєї держави.