МЕНЮ

Про школу

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола Черкаської міської ради Черкаської області  почала споруджуватися разом із будівництвом заводу „Хімволокно”,  і в 1959 році було зведено І корпус школи, а в 1967 році – ІІ корпус. У 2001 році було реконструйовано і капітально відремонтовано під ІІІ корпус школи будову дитячого закладу №56, де нині працює школа І ступеня; у 2014 році здано в експлуатацію IV корпус школи зі спортивною залою європейського рівня.

До 1995 року школа існувала в статусі загальноосвітньої, з 1995 року мала статус  школи економічного профілю з ліцейними класами допрофесійної підготовки (рішення Черкаської міської ради №473 від 14.09.95 р.) У 2001 році отримала статус спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №18 (рішення виконкому Придніпровської районної ради №385 від 10.07.2001 року, рішення восьмої сесії міської ради – №8-84 від 29.11.2001 року, розпорядження голови Черкаської ОДА №332 від 6.08.2001 р.), а в 2018 році закладу присвоєно почесне звання – школа імені В’ячеслава Чорновола (рішення Другої сесії Черкаської міської ради від 12.06.2018 №2-3418»). До 2001 року школа працювала у дві зміни, до 1975 року – функціонувала вечірня школа.

За період навчальних років педагогічний колектив очолювали: Павлюк Олександр Тимофійович, Тимченко Софія Іванівна, Батурін Віктор Степанович, Борулько Григорій Кирилович, Яцюк Іван Григорович, Кропачев Олександр Григорович, Саєнко Сергій Іванович, Грищенко Василь Володимирович.

У школі функціонує 47 навчальних кабінетів, 2 майстерні, 4 кабінети інформатики, 2 медичні кабінети, їдальня та 2 буфети, логопункт, велика спортивна зала, 3 малі спортивні зали. До послуг учнів електронна бібліотека з читальним залом, зал хореографії, музей «Українська світлиця», кабінет-музей українського рушника, музейна кімната Бойової слави, кабінет-музей Великого Кобзаря, кабінет-музей В’ячеслава Чорновола. У школі створена локальна мережа INTERNET, існує власний WEB-сайт. Впроваджено випуск друкованих газет: «18 паралель» ,  яка у 2019 році стала лауреатом Міжнародного конкурсу шкільних медіа International Competition For School Media,  та англомовну газету «BRAIN». У школі є власна символіка: герб, прапор, гімн і Конституція.

У закладі працюють: служба соціально-психологічного супроводу, «Школа раннього розвитку» майбутніх першокласників, Центр інтелектуального розвитку дитини.

Для задоволення освітніх запитів учасників освітнього процесу в школі працюють різноманітні гуртки та секції. Члени гуртка «Досвітки» стали переможцями Всеукраїнського конкурсу "Українська традиційна народна іграшка руками дитини" (2018 р.),  команда «Черкаські Мавпи – 2009» - чемпіонами Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги України.

Заслуговує на увагу робота педагогічного колективу, для якого характерна демократична, позитивна атмосфера співпраці з учнями.

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола забезпечує принцип педагогіки партнерства, розширює діапазон організаційних форм, методів навчання, способів освітньої взаємодії, що мають на меті практичну спрямованість і завдяки яким вдається досягати важливої мети: становлення учнів як особистостей. Педагогічний колектив плекає згуртовану спільноту творчих особистостей, відповідальних громадян, патріотів своєї країни. Заклад орієнтується на інтереси, нахили та можливості кожного вихованця. Особливості школи у вивченні предметів:

із 1 класу поглиблене вивчення англійської мови;

Нова українська школа («На крилах успіху»);основи хореографії;

із 5 класу  вивчення другої іноземної мови (німецька, французька);

пропедевтичне вивчення предметів у залежності від майбутньої спеціалізації;

із 8 класу поглиблене вивчення української мови та літератури, історії України;

поглиблене вивчення інформатики та математики;

із 10 класу - лінгвістика (англійська мова друга іноземна мова українська мова);

інформаційні системи та інформаційні мережі.

У закладі впроваджуються сучасні засоби навчання, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології. Учителі активно впроваджують у освітній  процес досягнення педагогічної науки і передового досвіду, є постійними членами обласних і міських творчих груп,  учасниками «круглих столів», вебінарів, освітніх проєктів, зокрема у Міжнародному проєкті IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», Швейцарсько- українському проєкті DECIDE»Summer Club», Міжнародному молодіжному проєкті «Робота в ім’я миру», «Twinning», Міжнародних проєктах  та конкурсах Гете-Інституту: «Впровадження методики CLIL  в освітній процес («Німецька +фізика в школі»)», Відбудуємо Україну разом, Міжнародний дитячий суд справедливості «WELTGEReCHTSHOF der Kinder».

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 18 імені В. Чорновола внесена до книги загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України-2011» , нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України. У 2013 році отримала Золоту медаль на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти -2013». На ХІІ Міжнародній виставці "Інноватика в сучасній освіті - 2020" у номінації "Інноваційна діяльність закладів освіти як важливий фактор забезпечення якості освіти" отримала Золоту медаль.

Педагоги школи мають публікації у фахових виданнях, є авторами сучасних науково-методичних посібників,  переможцями міського та обласного етапу конкурсу «Учитель року-2020», читають  лекції й проводять вебінари для слухачів КНЗ «Черкаський обласний  інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Вихованці закладу щорічно беруть активну участь і отримують призові місця в міських, обласних та Всеукраїнських заходах, зокрема в конкурсі захисті наукових робіт МАН, предметних олімпіадах, Міжнародному конкурсі з  української  мови  імені  Петра  Яцика, Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка. Є призерами міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).  Колектив закладу є ініціатором та постійним організатором проведення міської військово-патріотичної спартакіади, що носить ім’я випускника школи, який загинув у АТО, героя ООС  Богдана Каравайського.

Школа співпрацює із закладами вищої освіти Черкас, Харкова, Кривого Рогу та Києва.  Національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямом в роботі школи. Реалізується через систему загальношкільних заходів як традиційних, так і інноваційних. Учні залучаються до суспільно важливих, волонтерських, соціальних справ: систематично здійснюється моральна і матеріальна підтримка 1 гірсько-штурмового батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової  Закарпатської піхотної бригади. Надається допомога важко хворим учням закладу.

Школа співпрацює з громадськими організаціями:

Громадська організація «Центр допомоги армії».

Громадська організація «Свобода».

Благодійна організація «Благодійний Фонд «Щаслива лапа».

Громадська організація «ЕдКемп Україна».

Управління патрульної поліції в Черкаській області.

Черкаська обласна юстиція.

Молодіжна громадська організація «Центр розвитку молоді».

Черкаський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації. «Козацтво нової України».

Громадська організація «Черкаське українське козацтво».

Черкаська обласна федерація «Драг- Стріт Рейсінг».

Громадська організація «Сила доброти».

Управління Держпраці у Черкаській області.

Корпус Миру США в Україні.